Perly Šumavy

Video hotelu Alpská vyhlídkaDesigned by:
canaletto

 

Objevte aktuální teplotu na Bučině ZDE.

V lednu bylo na Bučině nejtepleji z celé ČR

Před pár dny byly oficiálně zveřejněny statistiky Českého hydrometeorologického ústavu za měsíc leden. Že šlo o nejchladnější leden za posledních 11 let se již psalo na více místech. Nás ale zaujala jiná zpráva.

Nejvyšší teplota v rámci celé České republiky za měsíc leden 2017 byla naměřena na Šumavě a to konkrétně na stanici Bučina u Kvildy, tedy na stanici, která zahájila provoz na podzim roku 2016, podrobněji jsme o tom informovali ZDE. Na Bučině byla 27. ledna naměřena maximální denní teplota 9,4°C. Stanice leží v nadmořské výšce 1152 metrů n.m. 

Takto vysoká teplota byla naměřena díky velmi teplému proudění ve vyšších vrstvách atmosféry z jižních směrů, kdy nižší polohy zůstávají zalité studeným vzduchem. Vyšší a hlavně horské polohy jsou v teplém proudění, kdy převažuje jasná obloha, nízká vlhkost vzduchu a výborná dohlednost.

Pro úplnost uveďme, že nejnižší lednová teplota z celé České republiky byla naměřena na 13 km vzdušnou čarou vzdálené Rokytské slati, kde 7. ledna poklesla teplota na -34,6°C. Opět se tím potvrzuje jedinečnost zdejšího klimatu. 

zdroj informací: Infomet 

(článek převzat z www.sumava.eu)

 

Spřátelené weby


www.sumava.eu
www.sumava.eu

Šumavské lázně
Šumavské lázně

Obec Kvilda
Obec Kvlida

Kolobka - kostka

Spolehlivá firma

Certifikáty

Jsme držitelé certifikátu:

Czech Specials

Akceptujeme platební karty

pouze pro ubytované
platební karty

Our website is protected by DMC Firewall!